KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Konfindustria: Falja fiskale nuk vlen pa ulje taksash

Faljet e përsëritura fiskale nuk mund të prodhojnë përfitime të qëndrueshme për bizneset, nëse nuk do të shoqërohen edhe me përmirësim rrënjësor të politikave. Kështu thuhet në njoftimin për mediat të administratorit të Konfindustria Gjergj Buxhuku referuar faljes fiskale të bërë nga qeveria shqiptare. Sipas Konfindustria përsëritja e faljeve fiskale …

Më shumë

Rama: “Qeveria po vendos rregull dhe shtet pas 25 vitesh anarki në sektorin e naftës”

Rama: "Qeveria po vendos rregull dhe shtet pas 25 vitesh anarki në sektorin e naftës"

Protesta e banorëve të Zharrëzës, ka qenë kryefjala e komunikimit javor të kryemnistrit Edi Rama nëpërmjet Fejsbukut. Ai dha sqarimet rreth zhvillimeve më të fundit lidhur me këtë çështje. “Qeveria e dëgjoi me vëmendje shqetësimin e tyre dhe angazhoi një ekspertizë dhe sipas tyre patjetër që lidhet me zonën, por …

Më shumë

Kukësi – Partizani dhe Tirana – Flamurtari me rrjeta të paprekura

Kukësi - Partizani dhe Tirana - Flamurtari me rrjeta të paprekura

JAVA 23   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 25.02.2017 Gjirokastër 14:00 Luftëtari – Laçi 1 – 1 Ramadani 14′ (1-0 penallti), Jonuzi 65′ (1-1) 25.02.2017 Durrës 14:00 Teuta – Korabi 1 – 0 Ribaj 55′ (penallti) 25.02.2017 Shkodër 17:00 Vllaznia – Skënderbeu 0 – 1 Latifi 68′ 26.02.2017 Kukës 14:00 * Kukësi – Partizani …

Më shumë