KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 55)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Deklaratat e Trampit, Task u bën thirrje liderëve të BE për unitet

Deklaratat e Trampit, Task u bën thirrje liderëve të BE për unitet

Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Task, ka thënë se “deklarimet shqetësuese” të administratës së presidentit amerikan, Donald Tramp janë pjesë e një kërcënimi të jashtëm me të cilat përballet Bashkimi Evropian. Në një letër dërguar shefave të shteteve dhe qeverive anëtare të BE-së më 31 janar, pak para një …

Më shumë

Brexit, parlamenti britanik nis debatin

Brexit, parlamenti britanik nis debatin

Parlamenti britanik filloi të debatojë projektligjin që autorizon qeverinë të fillojë negociatat për daljen nga Bashkimi Evropian. “Esenca e këtij projektligji qëndron mbi një çështje shumë të thjeshtë. Ai i besojmë ne popullit apo jo?”, deklaroi para deputetëve ministri i ngarkuar për Brexit, David Davis, duke aluduar për rezultatin e …

Më shumë