KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 54)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Sot Kupa e Shqipërisë

Sot Kupa e Shqipërisë

Sot luhen takimet e raundit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Në orën 14.00 do të përballen Laçi-Skënderbeu dhe Vllaznia-Teuta, ndërsa në orën 17.00 luhen dy sfidat e tjera, Flamurtari-Besëlidhja dhe Tirana-Kukësi. Kupa e Shqipërisë është një trofe që të çon në takimet evropiane. Të gjitha skuadrat çerekfinaliste duan ta bëjnë …

Më shumë

NBA, babai habit të birin

Babai habit të birin

Një shprehje e urtë popullore thotë: “Mos i trego babait arat!” Pikërisht kështu ka ndodhur me njërin prej basketbollistëve më të spikatur të kampionatit amerikan të basketbollit, NBA, Stefën Këri. Në një moment pragndeshjeje, Këri hedh në drejtim të babait me shaka një top. Por i jati një ish-basketbollist profesionist …

Më shumë

Ambasadori Lu akuzon kryeprokurorin Llalla: Ka folur me zë të lartë kundër Reformës në Drejtësi

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësish presioneve dhe frikësimit!

Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu, ka ndërmarrë të enjten sulmin më të ashpër që kur ka nisur debati për Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Në fokus është vënë me emër të përveçëm Prokurori  i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, i cili është akuzuar se është kundër kësaj reforme. Gjatë konferencës …

Më shumë