KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Spanjë: Rajoy gati për të përdorur forcën kundër referendumit

Spanjë: Rajoy gati për të përdorur forcën kundër referendumit

Kryeministri spanjol Mariano Rajoy është gati të përdorë “forcën” për të ndaluar bërjen e një referendumi për pavarësinë e Katalunjës, e premtuar nga presidenti katalanas përçarës Carles Puigdemont brenda shtatorit, shkruajnë sot të përditshmet e Madridit. “Rajoy ka ndër mend ta ndalojë referendumin me forcë”, është titulli i gazetës El …

Më shumë

Berat: Arrestime për korrupsion e falsifikime

korrupsion, berat, falsifikime, arrestime, policia e shtetit

Tre punonjës të Degës së Kontrollit Teknik të Automjeteve në Berat, janë arrestuar nga Sektori i Krimit Ekonomiko-Financiar në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, me akuzën e korrupsionit pasiv në Sektorin privat dhe “Falsifikim të vulave, stampave e formularëve”. Shtetasit: A.D,59-vjeç, H.Sh,62-vjeç dhe D.K,28-vjeç,dy …

Më shumë

Art pamor ndër duar

Art pamor ndër duar

Historia e artit shqiptar mund të qëndrojë e ekspozuar në muret e Galerisë Kombëtare, por jo gjithnjë mund ta mbash në duar apo para syve. Pikërisht për këtë qëllim dhe lënien pas të një dokumentimi cilësor ka lindur ideimi dhe realizimi i katalogut që përmbledh veprat më përfaqësuese të fondit …

Më shumë

Bruksel, përfundon pa sukses takimi Kosovë-Serbi

Bruksel, përfundon pa sukse takimi Kosovë-Serbi

Takimi i natës të së mërkurës mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë ku morën pjesë përfaqësuesit më të lartë dy të vendeve, presidentët Hashim Thaçi dhe Tomisllav Nikolic, dhe kryeministrat Isa Mustafa e Aleksandar Vuçic, përfundoi pa asnjë përparim e marrëveshje. Përveç takimeve dypalëshe me ndërmjetësuesen e Bashkimit Evropian në …

Më shumë