KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 51)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Porcesi Haradinaj, gjykata franceze pranon dosjen me kërkesën e Serbisë për ekstradim

Francë, shtyhet vendimi për Haradinajn

Gjykata franceze në qytetin Kolmar pranoi sot në një seance gjyqësore dosjen me kërkesën e Serbisë për ekstradimin e zotit Ramush Haradinaj. Dosja e përgatitur nga Prokuroria e Beogradit për Krime Lufte iu paraqit për njohje në seancë ish kryeministri te Kosovës Haradinaj dhe mbrojtjes së tij. Haradinaj, sipas Prokurorisë …

Më shumë

Mustafa – Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Mustafa - Rama: Kosova dhe Shqipëria të shtojnë bashkëpunimin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Prishtinë një takim me Kryeministrin Isa Mustafa. Sipas njoftimeve zyrtare, biseda u përqëndrua në zhvillimet në Kosovë e rajon dhe avancimin e axhendës së bashkëpunimit mes dy vendeve në fokusin edhe të sfidave të përbashkëta. Dy Kryeministrat vlerësuan nivelin e bashkëpunimit dhe theksuan nevojën e vazhdimit të adresimit …

Më shumë

Ermonela josh skenën dhe median në Australi

ermonela jaho, australi, soprano, fame boterore, muzike, kulture, art, opera, traviata

Ermonela Jaho, ka kaluar me sukses provën gjenerale në Traviatën që pritet të jetë suksesi i radhës në Operan e Sidneyt. Televizioni australian “7 neës” transmetoi një shërbim televiziv dedikuar sopranos shqiptare me fjalët: Sopranoja e njohur ndërkombëtarisht Ermonela Jaho përfundoi me sukses provën gjenerale për debutin e saj në …

Më shumë

Prishtinë: Rama pritet nga kreu i komunës Ahmeti

Prishtinë: Rama pritet nga kreu i komunës Ahmeti

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Kosovë një takim me Kryetarin e Komunës së Prishtinës, zotin Shpend Ahmeti, njëkohësisht përfaqësues i Lëvizjes “Vetëvendosja”. Kryetari i Komunës së Prishtinës Ahmeti shprehu kënaqësinë për vizitën e Kryeministrit Rama, edhe për faktin e shkëmbimit të eksperiencës së gjatë që Kryeministri Rama ofron si ish …

Më shumë

Rama: Procesi ndaj Haradinajt të përfundojë ashtu siç e kërkon e drejta dhe e meriton Kosova!

Rama: Procesi ndaj Haradinajt të përfundojë ashtu siç e kërkon e drejta dhe e meriton Kosova!

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në Prishtinë, Kosovë. Kryeministri Rama u takua me nënkryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini dhe përfaqësues të tjerë të kësaj force politike. Biseda u fokusua në ecurinë e procesit që po zhvillohet në Francë ndaj kryetarit të AAK-së, Ramush …

Më shumë

UEFA shpërblen klubet, futbollistët e të cilëve morrën pjesë në Euro 2016

UEFA dënon Skënderbeun

UEFA shpërblen me mijëra euro 641 klubet e futbollit nga e gjithë Evropa, futbollistët e të cilëve morën pjesë me kombëtaret përkatëse në eliminatoret dhe finalet e kampionatit Evropian “Francë 2016”. Midis këtyre janë shpërblyer edhe katër klubet e kategorisë superiore në Shqipëri. Bëhet fjalë për Skënderbeun, Partizanin, Flamurtarin dhe …

Më shumë