KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësisht presioneve dhe frikësimit!

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësisht presioneve dhe frikësimit!

SHBA kanë deklaruar vendosmërinë për zbatimin e suksesshëm të reformës në drejtësi në Shqipëri, pavarësisht përpjekjeve për të friksuar apo minuar proçesin. Deklarata e fortë ka dalë të premten nga ambasada amerikane në Tiranë pas polemikave dhe akuzave me tone të ashpra mes ambasadorit Lu dhe kryeprokurorit shqiptar Llalla, një …

Më shumë

Basha: Premtoj taksën e sheshtë 9 përqind nëse vij në pushtet

Basha: Premtoj taksën e sheshtë 9 përqind nëse vij në pushtet

PD premton se me ardhjen e saj në pushtet do të kthejë taksën e sheshtë për sigurimet shoqërore, kontributet personale dhe për sipërmarrjen. Premtimi është bërë nga kreu i saj Lulzim Basha gjatë takimit me sipërmarrës italianë në Tiranë. “Platforma jonë parashikon taksa të thjeshta. Themel është taksa e sheshtë …

Më shumë

Aksident në Malësinë e Madhe

Bilanc tragjik në rrugët shqiptare

Më datë 03.02.2017, rreth orës 06.30 behet e ditur se në fshatin Boriç i Madh, Malësi e Madhe, ka ndodhur një aksident rrugor me pasojë vdekjen e nje shtetasje tëpaidentifikuar ende rreth moshës 55 vjeç. Forcat e policisë, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë konstatuar se pergjegjës për aksidentin …

Më shumë

Çështja “Balili” përplas presidentin me kryeministrin

Çështja “Balili” përplas presidentin me kryeministrin

Një tjetër përplasje është regjistruar mes dy prej figurave kryesore të shtetit, presidentit Nishani dhe kryeministrit Rama. Një ditë para fillimit të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare për çështjen “Balili”, e planifikuar të premten në mesditë, kryeministri Rama i cili ka njoftuar se do të jetë për vizitë në …

Më shumë