KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Francë, shpërthim në centralin bërthamor të Flamanvilë

Francë, shpërthim në centralin bërthamor të Flamanvilë

Sot në mëngjes rreth orës 10 ndodhi një shpërthim në centralin bërthamor të Flamanvilë, në provincën franceze të Manshit në rajonin e Normandisë. Sipas të përditshmes lokale Ouest-France mund të ketë të plagosur. Sipas prefekturës nuk ka asnjë rrezik radioaktiv. Shpërthimi ka ndodhur në sallën e makinerive të centralit bërthamor, …

Më shumë

Bulqizë, dështon një tjetër përpjekje për gjetjen e tre minatorëve kinezë

Bulqizë, dështon një tjetër përpjekje për gjetjen e tre minatorëve kinezë

Ministria e Energjisë dhe Industrisë njoftoi mbrëmjen e së mërkurës se ka dështuar një tjetër përpjekje për gjetjen e 3 minatorëve kinezë të bllokuar pas aksidentit të së shtunës në nivelin e 21 të minierës së Bulqizës. Sipas një njoftimi të ministrisë së energjisë dhe industrisë, grupet e ekspertëve të …

Më shumë

Llalla në Bruksel, në vemendje “Frroku”, “Balili”, madje edhe abuzimi me fondet e BE

Llalla në Bruksel, në vemendje "Frroku", "Balili", madje edhe abuzimi me fondet e BE

Lufta kundër trafikut të lëndëve narkotike dhe terrorizmit ishin temat kryesore të takimit të prokurorit të përgjithshëm shqiptar Adriatik Llalla me Frederic Van Leeuw, Prokuror Federal i Belgjikës, gjatë vizitës që zoti Llalla po zhvillon në Bruksel. Por në vemendje ishin edhe “Çështja Frroku”, “Çështja Balili”, korrupsioni në nivele të …

Më shumë

Misioni Ndërkombëtar nis punën për Reformën në Drejtësi

E qeshur, plot vetëbesim e shoqëruar nga Ambasadorja e Bashkimit Evropian, Genoveva Ruiz Calavera doli para gazetarëve shqiptarë për të thënë se ekspertët ndërkombëtare të Reformës në Drejtësi kanë zbarkuar në Shqipëri. Spanjollja që mban edhe postin e drejtoreshës për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian, do të kryesoje gjyqtarët dhe …

Më shumë