KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Meta takon reporterët e KiE-së

Situata politike në vend, avancimi i reformave të sistemit të drejtësisë dhe, mbarëvajtja e zgjedhjeve të ardhshme ishin çështje kryesore të takimit mes kryeparlamentarit Meta dhe, raporterëve të asamblesë parlamentare të Këshillit të Evropës. Siç njofton zyra e shtypit e kuvendit, zoti Meta në takim ka theksuar se situata aktuale …

Më shumë

Panariti: Mielli serb, i sigurt

E vërteta në lidhje me shqetësimin e ngritur në media për import të miellit nga Serbia jashtë standartit, është krejt tjetër : “Në ktë moment që flasim analizat, treguesit për të cilat Instituti i Sigurisë Ushqimore tregojnë që niveli i këtyre ndotësve është brenda kufijve maksimalë të lejuar nga legjislacioni …

Më shumë

Çmimet Oscar 2017, mbizotërojne filmat “Moonlight dhe “La la land”

moonlight, lalaland, filmat me te mire, cmimet oscar, kulture, kinematografi

Ceremonia e çmimeve Oscar, ngjarja më e pritur e vitit në botën e kinematografisë ka shënuar mëngjesin e kësaj të hëne edicionin e 89-të. Drejtpëdrejt nga teatri Dolby ne Hollivud yjet e kinimatografisë parakaluan në tapetin e kuq duke ofruar shumëllojshmëri stilesh, shumë shkëlqim metalik e ngjyrë të kuqe dhe …

Më shumë