KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Berisha reagon në Facebook për lirimin e organizates “Hakmarrja për Drejtësi”

Ish Kryeministri Sali Berisha reagoi në Facebook në lidhje me vendimin e dhënë sot nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda për lirimin e pjestarëve të asaj që është quajtur organizata “Hakmarrja për Drejtësi”. Berisha thekson se ka qënë Kryeministri Rama ai që ka shpallur të pafajshëm këtë organizatë …

Më shumë

Pasuritë nënujore shqiptare

auron tare, pasurite nenujore, fot nenujore, trashegim i, kulture, shqiptare, deti jon, adriatik

Teksa debati është shumë i nxehtë për trashëgiminë kulturore mbi tokë, një thesar shumë i madh dhe i pallogaritshëm qëndron nën ujë. Një kërkim i detajuar tashmë prej një dekade me ekspeditën amerikane ka dëshmuar hipotezat e historianëve antikë dhe bashkëkohorë mbi çështje të ndryshme të diskutueshme nga lashtësia deri …

Më shumë

Simoni: Të ngrihet një gjykatë për trafikun ndërkombëtar të drogës

SANDËR SIMONI

Numri i madh i çështjeve për trafik ndërkombëtar droge, rekrutimi i një numri të konsiderueshëm të shtetasve shqiptarë, në vëndet në konflikt në lindjen si dhe ato ndaj terrorizmit, janë çështje të cilat mbeten jashtë juridiksionit të gjykatës së posaçme e cila pritet të ngrihet me ndryshimet e reja ligjore. Reforma …

Më shumë

Balla: Jo në listat e deputetëve gjyqtarët dhe prokurorit që nuk kanë kaluar vettingun

Balla: Jo në listat e deputetëve gjyqtarët dhe prokurorit që nuk kanë kaluar vettingun

Partia Socialiste ka paraqitur një propozim të ri për ndryshime në kodin zgjedhor i cili nëse miratohet do të aplikohet në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Propozimi synon radikalizimin e qëndrimit ndaj gjyqtarëve apo prokurorëve që nuk kanë kaluar në procesin e vettingut. Deputeti socialist dhe bashkëkryetari i komisioni të …

Më shumë