KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Rama sulmon Gjykatën Administrative: “Një kasap më shumë në rrugën e tregut të sipërmarrësve”

Rama: Gjykata Administrative, një nga çerdhet më të mëdha të korrupsionit dhe papërgjegjshmërisë

Gjykata Administrative, një nga më të kërkuarat në sistemin e drejtësisë në Shqipëri, është vënë në qendër të kritikave të ashpra nga kryeministri Edi Rama. Duke folur në një takim me sipërmarrësit shqiptar, zoti Rama tha kjo gjykatë është një kasap më shumë për të rrjepur sipërmarrësit. “Jeni të kënaqur …

Më shumë

Maqedoni, socialdemokrati Zaev kërkon mandatin për krijimin e qeverisë

Maqedoni, Zaev vazhdon konsultimet për qeverinë

Kryetari i Lidhjes socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev dorëzoi sot te presidenti Ivanov nënshkrimet e 67 deputetëve të rinj duke kërkuar mandatin për krijimin e  qeverisë. Marrëveshje e socialdemokratëve me partitë shqiptare bëri që të reagojë ashpër partia VMRO. Më parë kreu i saj Gruevski i ofroi mbështetje Zaevit për …

Më shumë