KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Rama përshëndet policinë, “Zbardhja e shpejtë e grabitjes së bankës sukses shembullor”

Policia e Shtetit, çmim të parë në rajon për 2 operacione ndërkombëtare

Kryeministri Edi Rama shprehu kënaqësinë e tij pas operacionit të policisë shqiptare e cila arriti të ndalojë brenda pak ditësh personat që vodhën pak ditë më parë paratë e një banke gjatë transportit të tyre. “Policia Shtetit tregoi përsëri se forca e saj zbuluese e goditëse rritet përditë! Zbardhja e …

Më shumë

Rama: Qeveria nis kompensimin për gjedhët e humbur nga dematoza nodulare

Fermerët e Hasit,ishin të parët që morën kompensimin e kafshëve të dëmtuara nga dermatoza nodulare, një proces që do të zëvendësojë çdo kafshë të humbur nga sëmundja, sikurse premtoi kryeministri Rama. Si pjesë e paketës më të madhe të solidaritetit me vlerë 3 milionë dollarë u realizua vaksinimi dhe kompensimi …

Më shumë

Pafajsia e “Hakmarrjes për Drejtësi”, presidenti Nishani kërkon hetimin e trupës gjyqësore nga KLD

Pafajsia e “Hakmarrjes për Drejtësi”, presidenti Nishani kërkon hetimin e trupës gjyqësore nga KLD

Presidenti Bujar Nishani, në cilësinë e kreut të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i ka kërkuar këtij institucioni një hetim të trupës gjyqësore të Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, e cila një ditë më parë shpalli të pafajshëm të gjithë anëtarët e grupit të njohur si “Hakmarrja për …

Më shumë

Pitella: Shqipëria meriton vemendjen e palës europiane!

Pitella i shkruan kryeministrit Konte: Konfirmoni qëndrimin e Italisë në favor të përshpejtimit të negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë

Për presidentin e grupimit të majtë në Parlamentin Europian, Gianni Pittella, Shqipëria meriton vëmendjen e palës europiane dhe përpjekjet e qeverisë dhe parlamentit shqipëtar inkurajojnë për të vazhduar me drejtimin e duhur. Këtë përgjigje dha kreu i socialdemokratëve, në prag të debatit europarlamentar, kur u pyet nga Arta Tozaj e …

Më shumë