KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Vettingu-KLD-Llalla, kundër Xhafës: U respektua ligji për emërimet në KED

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, reagon ndaj akuzave të Kreut të Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafa , se sekretari i Përgjithshëm i KLD-së, kishte shmangur nga shorti një numër të konsiderueshëm prokurorësh dhe gjyqtarësh. Këshilli i Lartë i Drejtësisë, thotë se për emërimet në Këshillin e Përkohshëm të Emërimeve në …

Më shumë

Policia: Protesta nga ora 12:00 deri në orën 16:00; Basha: Orën e vendosin qytetarët!

Sot opozita e bashkuar në protestë kundër qeverisë Rama

Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, njoftoi se ka marre masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e një marshim – proteste të organizuar nga opozita e djathtë ditën e shtunë. Sipas policisë protesta do të zhvillohet nga ora 12:00 deri në orën 16:00, nga bulevardin “Dëshmorët e Kombit” …

Më shumë

Gjermani: Vijon takimi dyditor i G20

Në Bon të Gjermanisë vijoi edhe sot takimi dyditor i ministrave të Jashtëm të G20-s. Pjesëmarrësit në takim po diskutojnë rreth temave si zhvillimi i qendrueshem deri në vitin 2030, misionet paqeruajtëse dhe forcimi i partneritetit me Afrikën. Takimi i Bonit synon të forcoje bashkërendimin politik mes aktorëve me peshë …

Më shumë