KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Rama: Do të dëgjojmë pakënaqesitë e pakicës, por nuk do të ndalemi për të bërë shtet

edi rama fb

Ndërkohë që në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” po zhvillohej protesta e organizuar nga opozita, kryeministri Edi Rama publikoi në Fejsbuk një video me pamje të saj. Në postimin e tij kreu i qeverisë, krahason protestën e sotme me atë të 21 janarit 2011, ku pati 4 viktima. “Vetëm 6 vjet më parë, …

Më shumë

“Tirana Olimpik Park”, drejt përfundimit

tirana-olimpik-park

Një nga projektet madhore në shërbim të sportit në vend,”Tirana Olimpik Park”, është drejt përfundimit. Pallati i sportit, ka përfunduar në tërësi, ndërsa janë për t’u vendosur koshat e basketbollit dhe shtyllat e rrjetës së volejbollit. Drejtori i Agjencisë së Shërbimit të Sportit, Bledar Doçi, për Televizionin Shqipar tregon se çdo gjë …

Më shumë

Një fëmijë i vdekur dhe 15 të plagosur nga një shpërthim në juglindje të Turqisë

Një fëmijë i vdekur dhe 15 të plagosur nga një shpërthim në juglindje të Turqisë

Një fëmijë tre vjeçar humbi jetën dhe të paktën 15 persona të tjerë mbetën të plagosur pas shpërthimit të fuqishëm të një automjeti në qytetin Viransehir, në juglindje të Turqisë. Shpërthimi ndodhi rreth orës 20:45 të mbrëmjes të së premtes me orën lokale pranë disa apartamenteve në krahinën Sanliurfa, pranë …

Më shumë

Fleckenstein përsërit: Zgjedhjet sipas standarteve dhe zbatim i Reformës në Drejtësi çojnë në hapjen e negociatave me BE

Fleckenstein përsërit: Zgjedhjet sipas standarteve dhe zbatim i Reformës në Drejtësi çojnë në hapjen e negociatave me BE

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein, ka përsëritur se nëse zgjedhjen e përgjithshme të 18 qershorti  mbahen sipas standarteve europiane dhe nëse ka një zbatim të mirë fillestar të Reformës në Drejtësi, atëherë PE do të procedojë me nisjen e negociatave mes BE dhe Shqipërisë. Deklaratën e tij zoti Fleckenstein e …

Më shumë

Shkëmbi i Kavajës, rrënohet një shtesë në ndërtim mbi një pallat shumëkatësh

Shkëmbi i Kavajës, rrënohet një shtesë në ndërtim mbi një pallat shumëkatësh

Katër kate shtesë të një pallati shumëkatësh tek Shkëmbi të Kavajës, janë rrëzuar mesditën e të premtes. Fatmirësisht nuk ka patur viktima, pasi punonjësit e firmës që po punonin ishin në momente pushimi. Sipas banorëve shtesa tashmë e rënuar pjesërisht, ka filluar të ndërtohen para dy vjetësh dhe mendohet se …

Më shumë