KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Tahiri: Le të ngrihen çadrat

Tahiri letër "La Republika"-s: Përgënjeshtroni shkrimin për Shqipërinë

Mijëra protestues të opozitës vendosën të ngrenë çadrat, ku do të vazhdojnë protestën e tyre kundër qeverisë Rama.  Policia e shtetit nuk pengoi ngritjen e tyre në bulevardin “dëshmorët e Kombit”, në sheshin përpara kryeministrisë. Këtë vendim të policisë së shtetit, ministri i brendshëm, Sajmir Tahiri, e konfirmoi për Televizionin Publik. Tahiri …

Më shumë

Hahn: “Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, në përputhje të plotë me Kushtetutën e Shqipërisë”

Hahn politikës maqedonase: Respektoni kushtetutën e vendit!

Komisioneri evropian për zgjerimin Johanes Hahn në një letër dërguar kryeministrit shqiptar Edi Rama, jep sqarime lidhur me pyetjet e ngritura nga dy ministra, ai i Drejtësisë Petrit Vasili dhe ajo e Integrimit Klajda Gjosha, lidhur me Bordin e Menaxhimit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, që do të kryejë vëzhgimin …

Më shumë

Vuçiç pranon emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale

Zgjedhjet në Serbi, triumfon Vuçiç

Kryeministri i Serbisë Aleksander Vuçiç, pasi pranoi emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale, tha se do ta fitojë atë garë që të tjerët të mos prishin arritjet e deritanishme dhe marredhëniet e mira me fqinjët. Vuçiçi nuk përjashtoi mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare bashkë me …

Më shumë

Meksikë, protesta kundër murit të Trump

meksike protesta

Mijëra njerëz në qytetin kufitar meksikan Huarez krijuan një gardh njerëzor duke bashkuar duart, në shenjë proteste kundër planeve të presidentit amerikan për të ndërtuar një mur me Meksikën. Në protestën e quajtur Bashkim për popullin, morën pjesë edhe politikanë e studentë, veç qytetarëve të thjeshtë. Protesta synon të krijojë …

Më shumë

Opozita në protestë, Basha paralajmëron: “Ose do të bëjmë zgjedhje të ndershme, ose nuk do ketë zgjedhje fare”

Opozita në protestë, Basha paralajmëron: "Ose do të bëjmë zgjedhje të ndershme, ose nuk do ketë zgjedhje fare"

Opozita e djathtë shqiptare ka nisur të shtunën në mesditë protestat e saj për të detyruar qeverinë socialiste të organizojë më 18 qershor zgjedhje të lira dhe të ndershme. Përpara dhjetra mijëra përkrahësve kreu i PD Lulzim Basha, mbajti një fjalim me tone emocionale. “Do qëndrojmë këtu në këtë shesh …

Më shumë