KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Rama i përgjigjet opozitës: Qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi rruga drejt Europës është më afër!

Rama i përgjigjet opozitës: Qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi rruga drejt Europës është më afër!

Përkundër protestës së opozitës për të detyruar qeverinë të japi dorëheqje, kryeministri socialist Edi Rama deklaroi të dielën se “qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi përmes kësaj qeverie rruga drejt Europës është më afër”. Komunikimin e tij javor në Fejsbuk zoti Rama ja kushtoi tërësisht protestës së opozitës së …

Më shumë

Stuhia e tmerrshme në Kaliforni

stuhia e tmerrshme, californi, shba, amerike, bota

Stuhia e tmerrshme e quajtur “bomba e motit” është zbutur disi në pjesën jugore të Kalifornisë, ndersa ka vënë në panik pjesën veriore të shtetit amerikan për shkak të drejtimit që ka marrë. Reshje të dendura shiu, përmbytje dhe rrëshqitje dherash e balte kanë shkaktuar kërdinë te premten e te …

Më shumë

Mitingu i Tramp në Florida

tramp, mitingu ne florida, bota, shba

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë fjalës së tij në një miting në Florida, ka sulmuar sërish median duke e akuzuar atë për publikimin e lajmeve false. Trump është shprehur se media është e pandershme dhe se ka publikuar njëri pas tjetrit, lajme false për administratën e tij. …

Më shumë

Ofensiva irakene në Mosul

ofensiva irakene, mosul, irak, bota

Kryeministri irakian, Haider al Abadi ka thënë se kanë filluar operacionet ushtarake për të rimarrë Mosulin perëndimor nga militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik. “Ne njoftojmë fillimin e një faze të re të operacionit, për të çliruar pjesën perëndimore të Mosulit”, ka thënë Abadi në një paraqitje televizive. Mosuli është …

Më shumë

Armëpushimi në Ukrainë

ukraine, armepushimi, lufta, bota,

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë pro Kremlinit nuk kanë arritur të thonë nëse do e respektojnë ndalimin e luftimeve si dhe një nga liderët e Ukrainës ka thënë se nuk është i kënaqur me rezultatin e takimit katërpalësh në Mynih. Marrëveshja është njoftuar …

Më shumë