KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Ekspertët e medias : Transmetimi kabllor në krizë, të nxitet shtrirja e rrjeteve optike

Sipas ekspertëve të medias televizioni linear i transmetuar me kabëll, është në një krizë për shkak të përballjes me zhvillimet në tregun global të teknologjisë së telekomunikimit. Por pavarësisht se këmbanat e alarmit për një kolaps të tij në të një të ardhme të afërt po bien prej kohësh, ky …

Më shumë

Zëvendëspresidenti i SHBA-së në Bruksel

mike pence, zevendes kryeministri i shba, shba, vizite, bruksel, belgjike, bota

SHBA-ja është e vendosur të vazhdojë bashkëpunimin dhe partneritetin me Bashkimin Evropian, theksoi sot zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, duke folur për një angazhim të fuqishëm të presidentit amerikan Donald Trump në këtë drejtim. Mike Pence viziton për herë të parë, në funksionet e zëvendëspresidentit, Brukselin dhe takoi presidentin e Këshillit …

Më shumë

LLalla: Vettingu nuk duhet të përdoret për t’u imponuar tek prokurorët

LLalla: Vettingu nuk duhet të përdoret për t'u imponuar tek prokurorët

Ndërsa procesi i vettingut në drejtësinë shqiptare tashmë ka nisur, kryeprokurori Adriatik Llalla ka paralajmëruar se ai nuk mund të përdoret nga askush si mënyrë për t’u imponuar tek trupa e prokurorëve. Deklaratën e tij zoti Llalla e ka bërë gjatë analizës së punës së prokurorisë së Shkodrës. “Vetting-u nuk …

Më shumë

Protesta në Francë:“Në burg të korruptuarit” dhe “Poshtë privilegjet”

Qindra qytetarë kanë marrë pjesë në protestat e zhvilluara në Paris dhe Tuluzë për të kërkuar largimin e deputetëve të korruptuar nga politika. “Në burg të korruptuarit” dhe “Poshtë privilegjet”, kanë qenë dy nga sloganet kryesorë të protestuesve, të cilët janë organizuar nëpërmjet rrjeteve sociale. Gjithashtu gjatë protestave nuk kanë …

Më shumë

Mattis vizitë në Irak

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, ka arritur në Bagdad, në një vizitë të paparalajmëruar. Vizita e Mattisit vjen një ditë pasi kryeministri i Irakut, Haidar al-Abadi, shpalli fazën e dytë të ofensivës për rikthimin e qytetit të Mosulit nga kontrolli i grupit militant Shteti Islamik. Por, Mattis, me komentet …

Më shumë