KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Meta : Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi dhe të realizojmë me standardet më të larta zgjedhjet më 18 qershor

Meta : Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi dhe të realizojmë me standardet më të larta të zgjedhjeve më 18 qershor

Kreu i parlamentit shqiptar Ilir Meta, ka bërë thirrje për vazhdimin e Reformës në Drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente, ndërsa e ka cilësuar të rëndësishëm vazhdimin e dialogut politik për të garantuar standardet më të larta evropiane në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Zoti Meta i bëri …

Më shumë

Berisha replikon me Flekenshtejn: Soros- kryespekullanti i planetit duhet të hetohet nga PE

Berisha: Termi “korrigjim kufijsh” midis Kosovës dhe Serbisë, "thjesht produkt i kuzhinës së Beogradit"

Ish kryeministri shqiptar Sali Berisha, ka replikuar publikisht me reporterin për Shqipërinë, Knut Flekenshtein, pasi ky i fundit në një konferencë për shtyp i kishte kërkuar sikurse u shpreh “…të mos fliste më për këto përralla sorosiane”. Në një reagim në Fejsbuk ndonëse zoti Berisha e konsideron deklaratën e eurodeputetit …

Më shumë

VLLAZNIA FITON KUPËN E SHQIPËRISË NË FUTBOLL PËR FEMRA

Futbollin shqiptar i femrave ka dhënë të mërkurën trofeun e parë të këtij sezoni, duke kurorëzuar Vllazninë si fituese, për herë të 5-të të Kupës së Shqipërisë. Në finalen që u luajt në Stadiumin “Elbasan Arena” dhe u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, shkodranet kanë mposhtur …

Më shumë

Flekenshtajn: Nuk kemi miq kryeministrin apo kryetarin e opozitës, por popullin shqiptar

Flekenshtajn: Nuk kemi miq kryeministrin apo kryetarin e opozitës, por popullin shqiptar

“Ne jemi këtu në emër të insitucioneve europiane dhe autoriteteve të SHBA dhe nuk i kërkojmë gjërat në emer personal”. Raportuesi për Shqipërinë në PE Knut Flekenshtain, ka ndarë të mërkurën në një konferencë për shtyp, autoritetin mbi të cilin i adreson çështjet shqiptare dhe kujt i drejtohet në Shqipëri. …

Më shumë