KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

“Gladiatori Shqiptar 5” shpall kampionët në RTSH Sport

mma, sport, gladiatoret

Të mërkurën në mbrëmje është zhvilluar në kryeqytet edicioni i 5-të i Kampionatit Kombëtar të Ndeshjeve të Lira, të mbiquajtur ndryshe “Gladiatori Shqiptar 5”. Siç dihet ndeshjet e lira janë një disiplinë e Arteve Luftarake të Përziera, apo të njohur gjerësisht si MMA. Ky sport i veçantë përfshin në rregulloren …

Më shumë

Maqedoni: Gruevski kundër LSDM dhe BDI

Kryetari i partisë VMRO DPMNE në Maqedoni, Nikolla Gruevski, akuzoi Lidhjen Social-Demokrate dhe Bashkimin Demokratik për Integrim se po përpiqen të “defaktorizojnë maqedonasit dhe të ripërcaktojnë Maqedoninë si shtet”. Gruevski i bëri deklaratat ndërkohë që Socialdemokratët dhe BDI-ja po mbajnë bisedime për krijimin e qeverisë së re. Gruevski akuzoi Zoran …

Më shumë

Kadastrat drejt dixhitalizimit

Kadastrat drejt dixhitalizimit

Banorët e Tiranës dhe Durrësit shumë shpejtë do të kenë mundësinë të kenë informacione të sakta dhe me vlerë ligjore për pronat e tyre. Së shpejti kadastra në këtë zonë do të kalojë në sistemin dixhital. Kjo do të mundësohet përmes bashkëpunimit të qeverisë shqiptare me agjencinë japoneze të bashkëpunimit …

Më shumë