KRYEFAQJA » 2017 » Shkurt

Arkiva Mujore: Shkurt 2017

Ambasada Amerikane mirëpret largimin e Prengës

armando prenga, lezhian, parlament, vendi, politike, shqiperi

Ambasada amerikane njoftoi pasditen e të martës se mirëpret largimin e ish-deputetit Armando Prenga nga parlamenti. Personat me dosje penale, thotë Ambasada Amerikane, nuk kanë vend në parlamentin, gjykatat, qeverinë, apo bashkitë e një vendi anëtar të NATO-s i cili gjithashtu synon t’i bashkohet BE-së. Inkurajojmë qytetarët shqiptarë dhe institucionet …

Më shumë

Integrimi në BE, Dobrushi: Mediat i lënë qytetarët pa informuar

Integrimi në BE, Dobrushi: Mediat i lënë qytetarët pa informuar

Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë ka prezantuar sot një studim për paraqitjen e çështjeve të integrimit europian në median e shkruar shqiptare. Sipas kreut të këtij fondacioni, Andi Dobrushi mediat sjellin një raportim të thatë dhe pa debat konstruktiv duke i lënë qytetarët të painformuar. Sipas Dobrushit sot në …

Më shumë

Shqipëri – Francë, grupe të përbashkëta hetimore për terrorizmin dhe krimin e organizuar

Shqipëria dhe Franca do të kenë grupe të përbashkëta punë për të luftuar krimin e organizuar dhe terrorizmin. Pas një konference të përbashkët për shtyp, Ministri Sajmir Tahiri dhe homologun i tij francez Bruno Le Roux, deklaruan se në 28 mars pritet të nënshkruhet strategjia e re mes dy vëndeve. …

Më shumë

Bordi i OMN, Calavera sqaron: Ky bord ka natyrë thjesht administrative!

Genoveva Ruiz Calavera

Drejtuesja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit Genoveva Ruiz-Calavera, publikoi të martën një letër shpjeguese lidhur me misionin e bordit të OMN. Letra, megjithëse nuk i adresohet asnjë zyrtari konkretisht, është një përgjigje ndaj ceshtjeve qe ka ngritur se fundmi ministri shqiptar i drejtësisë Petrit Vasili. Për zotin Vasili bordi i …

Më shumë