KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Rama në rrjetet sociale: Policia e Shtetit është institucioni më i besuar i shqiptarëve

Rana ne fb

Kryeministri Edi Rama ka dashur t’i përgjigjet në mënyrë të tërthortë, qëndrimeve të mbajtura nga aleatët në bashkëqeverisje të LSI-së. Një ditë pas akuza të bëra nga Ministri i Mjedisit Lefter Koka, i cili e deklaroi policinë të lidhur me krimin, kreu i qeverisë në rrjetet sociale, ka shkruar se Policia e Shtetit …

Më shumë

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani kritikon politikat kundër imigrimit të Trump

Hassan Rohani

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka kritikuar politikat kundër imigrimit të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se “nuk është koha e ndërtimit të mureve ndërmjet vendeve”.“Ata kanë harruar se Muri i Berlinit është shkatërruar shumë vite më parë”, tha Hassan Rohani, gjatë një fjalimi në kryeqytetin Teheran, duke shtuar …

Më shumë

Theresa May viziton sot Turqinë

Britani e Madhe: May e gatshme për një "hard" Brexit

Kryeministrja Britanike, Theresa May viziton sot Turqinë për të diskutuar lidhur me marrëveshjet tregtare, duke qenë se vendi i saj po shkon drejt daljes nga Bashkimi Evropian. “Kryeministrja britanike, May do të takohet me presidentin Turk, Erdogan gjatë udhëtimit të saj njëditor në Ankara”. Ajo do të takohet për një …

Më shumë

Basha në Berlin, takim në Parlament

Vendimi i KQZ, Basha: Fitore e shumëpritur, por beteja është e gjatë dhe e vështirë!

Për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian, Bundestagu Gjerman, pret plotësimin e kushteve që duhet të përbushë Shqipëria, veprime dhe rezultate të qarta në luftën kundër krimit të organizuar dhe drogës, dekriminalizimin e politikës, zbatiminë e reformës në drejtësi dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Kjo i është konfirmuar …

Më shumë

Galeria e Arteve çel pavionin me vepra të artistëve Shqiptarë

galeria-e-arteve

Ndërsa në sallen e ekspozitave prej ditësh qëndron e hapur ekspozita me kryevepra Italiane e njëmijë e nëntëqindës, në krah të saj, në Galerinë Kombëtare të Arteve, është çelur pavioni me vepra të artistëve Shqiptarë, ish-studentë të Akademive Italiane të Artit. Sipas studiueses Esmeralda Dalipi, pavioni përmban rreth 30 piktura dhe …

Më shumë