KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Kim Jong-un: Jemi në “fazën perfundimtare” të raketës balistike ndër-kontinentale

Kim Jong-un: Jemi në “fazën perfundimtare” të raketës balistike ndër-kontinentale

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un, tha se vendi i tij është në “fazën perfundimtare” të ndërtimit të raketës balistike ndër-kontinentale. Gjatë një fjalimi të transmetuar në televizion, Kim Jong-un ka thënë se Koreja e Veriut ka “shënuar ngritje si fuqi bërthamore” në vitin 2016 dhe “se shpejti do …

Më shumë

Shqipëria pret Vitin e Ri 2017

Shqipëria pret Vitin e Ri 2017

Sheshet kryesore të qyteteve më të mëdha shqiptare u kthyen në epiqendra të festimeve për të pritur Vitin e Ri 2017. Në Tiranë qendra e festës ishte Sheshi “Nënë Tereza”. Bashkia e Tiranës ishte kujdesuar që dekori i fetsës të ishte sa më mbresëlënës, ndërsa kishte organizuar aktivitete festive. Vetë …

Më shumë

Sulm tragjik në Turqi

Sulm tragjik në Turqi

Një tjetër ngjarje tragjike ka ndodhur në Turqi natën e ndërrimit të viteve. Të paktën 39 persona janë vrarë dhe 69 janë palgsour kur një persona ka qëlluar me armë në një klub nate në Stamboll. Midis të vrarëve 15 janë shtetas të huaj. Lajmi është konfirmuar edhe nga ministri …

Më shumë