KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 51)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Bolt i telefonon televizionit të Mançester Junajtid

ussain bolt, bolt, atletike, futboll, televizioni britanik, manchester united

Kampioni i atletikës, i deklaruar tashmë tifoz i Mançester Junajtid, ka telefonuar në televizionin zyrtar të skuadrës angleze, gjatë një emisioni, për të komentuar ndeshjen, Mançester Junajtid-Midëllsborou por prezantuesja Mandi Henri nuk është bindur se ne telefon ka qenë vetë rekordmeni xhamajkan. “Alo jam Usein” – ka thënë kampioni në …

Më shumë

Shqipëria drejt sfidës së akullit

Shqipëria drejt sfidës së akullit

Shqipëria është përfshirë orët e fundit nga temperatura të ulta, rreshje shiu, dëbore dhe ngrica. Më të pranishme janë ato në zonën lindore. Situata ka filluar të vështirësohet në Shkodër, Pukë dhe Kukës. Rreshjet intensive të dëborës kanë çuar në rritjen e trashësisë së saj nga 20-50 centimetra, duke krijuar …

Më shumë

Epidemia e gripit, mbyllen çerdhet, kopështet dhe shkollat deri në 7 janar

ministria e shendetesise, masa per parandalimin e gripit, mbyllen institucionet, arsimi parauniversitat

Sëmundshmëria gripale në vend po rëndohet për shkak të përhapjes së menjëhershme të virusit. Nisur nga numri i lartë i qytetarëve që kanë kërkuar ndihmë pranë qëndrave shëndetësore gjendja mund të konsiderohet prag epidemie. Sipas ISHP në një javë janë rregjistruar mbi 15 mijë vizita me simptomat e gripit, por …

Më shumë

Koncerti i Vjenës në Tiranë, tejkalohen pritshmëritë

shkelzen doli, tirane, ansambli i filarmonise se vjenes, qeleshe dhe raki, plis,

Violinisti shqiptar Shkelzen Doli tejkalon pritshmëritë me koncertin e organizuar në Tiranë, mbrëmjen e djeshme. I mbërritur në Shqipëri, një ditë pasi mori pjesë në koncertin e fillim vitit në Vjenë, artisti shqiptar dhe Ansambli i Filarmonisë vjeneze, përformuan me rezonancë të lartë profesionale në kryeqytet. Në një shfaqje që …

Më shumë