KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Maqedoni, dështojnë bisedimet mes VMRO dhe BDI për krijimin e qeverisë

Maqedoni, dështojnë bisedimet mes VMRO dhe BDI për krijimin e qeverisë

Partita maqedonase VMRO-DPMNE dhe ajo shqiptare BDI, nuk arritën marrëveshje për krijimin e një koalicioni qeverisës deri në mesnatën e së dielës më 29 janar, kur mbaroi afati kushtetues. Dështimi i bisedimeve erdhi pasi pala maqedonase nuk arriti t’i plotësojë kërkesat e platformës shqiptare, midis tyre edhe pranimi i gjuhës …

Më shumë

Rama: Së shpejti nis programi kombëtar 1 miliard dollarë për rindërtim

Grabitja e parave të bankës, Rama merr në mbrojtje policinë

Pak muaj nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit, kryeministri socialist Edi Rama, ka këmbënglur se reformat ekonomike të ndërmarra nga qeveria e tij, kanë qenë të suksesshme dhe ekonomia e vendit u rrit me 3.4 përqind. “Reformat ekonomike të qeverisë shqiptare janë me rëndësi jetike për të rritjen …

Më shumë

Teuta mund 1-0 Tiranën në Niko Dovana

Teuta mund 1-0 Tiranën në Niko Dovana

JAVA 19   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 27.01.2017 Shkodër 18:00 Vllaznia – Kukësi 0 – 1 Pejic 84′ 28.01.2017 Gjirokastër 14:00 * Luftëtari – Partizani 2 – 0 Ramadani 44′ (penallti), Abazaj 65′ 28.01.2017 Tiranë 14:00 Korabi – Laçi 0 – 1 Lushkja 3′ 28.01.2017 Korçë 14:00 Skënderbeu – Flamurtari 1 – 0 Jashanica 86′ 28.01.2017 …

Më shumë

Tahiri në Prishtinë i kërkon Interpolit të rishikojë urdhër arrestet e Serbisë

Saimir tahiri ne kosove

Ministri i Brendsëm Sajmir Tahiri nga Prishtina ku ndodhet për një vizitë zyrtare i ka kërkuar Interpolit të rishikojë të gjitha urdhër arrestet e Serbisë, përfshi këtu dhe rastin e arrestimit të Ramush Haradinajt. Në një konferencë të përbashkët me homologun kosovar Tahiri e ka quajtur të tepërt dhe të …

Më shumë

Veliaj: Sistem pikëzimi per operatorët e transportit publik

veliaj, parku, liqeni, kendi i forces, pajisje te reja

Operatorët e transportit publik në Tiranë do t’i nënshtrohen sistemit të pikëzimit si mënyrë kontrolli për respektimin orareve dhe plotësimin e kushteve për udhëtim normal të qytetarëve. Pasditen e djeshme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mori pjesë në analizën vjetore të punës së Agjencisë së Mbrojtjes së Konsumatorit, …

Më shumë