KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 49)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Meta, Rama e Bushati reagojnë për ndalimin e Haradinajt

Francë, shtyhet vendimi për Haradinajn

Autoritetet e larta shqiptare kanë reaguar ashpër ndaj vendimit për arrestimin e Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, në unision, e kanë quajtur të pakuptimtë dhe skandaloz këtë veprim të policisë franceze. Kryeparlamtari …

Më shumë

Ermonela Jaho koncert me Orkestrën Shtetërore të Francës

ermonela jaho, orkestra franceze, soprano, shqiptare, franceze, kulture

Pasi ka lënë një vit të shkëlqyer profesional sopranoja Ermonela Jaho, e nis Vitin 2017 me një performancë madhështore me Orkestrën Shtetërore të Francës. Jaho do të jetë pjesë e një transmetimi televiziv në “France 3”, në bashkëpunim me Fauteuils d’Orchestre dhe me Orkestrën Nacionale të Francës. Koncerti do të …

Më shumë