KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Vazhdon gjuetia e Balilit

Vetëdorëzohet Klement Balili, "Eskobari i Ballkanit"

Kërkimi i të shumëkërkuarit për trafik ndërkombëtar të drogës Klement Balili, është përqëndruar orë e fundit në zonën e Gjirokastrës. RENEA dhe FNSH kanë kryer kontrolle në disa banesa në qytetin e Gjirokastrës si dhe në fshatrat Asim Zeneli, Fushëbardhë dhe Golem. Kontrollet në këto banesa janë bërë pas dyshimeve …

Më shumë

“Çështja ÇEZ”, kërkohet dëshmia e djalit të ish kryeministrit Berisha

CEZ, komisioni hetimor, shkelzen berisha, deshmitar, emaili, ekonomi

Komisioni hetimor parlamentar për privatizimin e kompanisë OSHE nga kompania çeke CEZ, ka shtyrë seancën për të mërkurën, më 1 shkurt. Komisioni ka vendosur ndërkohë thirrjen në cilësine e dëshmitarit të Shkëlzen Berishës djalit të ish-kryeministrit demokrat Sali Berisha. Sipas kryetarit të komisionit Taulant Balla thirrja e këtij dëshmitari vjen …

Më shumë

Gjosha: Në Reformën në Drejtësi duhet të përfshihen të gjithë aktorët

Gjosha: Në Reformën në Drejtësi duhet të përfshihen të gjithë aktorët

Zbatimi i shpejtë i Reformës në Drejtësi, shkurton rrugën drejt BE-së. “Në konferencën “Reforma në sistemin e drejtësisë, sfidë dhe domosdoshmëri për integrimin e Shqipërisë në BE” ministrja e integrimit Klajda Gjosha, bëri sërish thirrje për t’i qëndruar deri në fund Reformës në Drejtësi, në kushtet kur për zbatimin e …

Më shumë