KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Kuvendi nis nesër punimet

Kuvendi nis nesër punimet

Siç është paracaktuar në Kushtetutë të hënën e tretë të Janarit parlameti hap dyert për të nisur sesionin e dimrit, i cili shënon edhe muajt e fundit të mandatit të kësaj legjislature. Kryetari i Kuvendit ka thirrur bazuar në kushtetutë seancën e parë plenare që do të nise në orën …

Më shumë

Sidlo: Prania ushtarake amerikane lajm i mirë për vendin dhe gjithë rajonin e Evropës Lindore

Sidlo: Prania ushtarake amerikane lajm i mirë për vendin dhe gjithë rajonin e Evropës Lindore

Udhëheqësit e Polonisë e mirëpriten mbërritjen e trupave ushatarake të Shteteve të Bashkuara në vendin e tyre. Kryeministrja Beata Sidlo, tha se kjo lëvizje do të ndihmoje në sigurinë rajonale. Afro 3,500 ushtarë amerikanë janë vendosur në kuadër të rotacioneve të NATO-s, në pjesën lindore të Evropës, për t’i siguruar …

Më shumë

Irak:Ushtria do ta zmbrapse Shtetin Islamik nga Mosuli brenda 10 ditësh

Irak:Ushtria do ta zmbrapse Shtetin Islamik nga Mosuli brenda 10 ditësh

Ushtria irakiane thotë ka marrë kontrollin e plotë të Universitetit të Mosulit nga grupi ekstremist, Shteti Islamik, që paraqet përparimin e fundit të rëndësishëm për rimarrjen e pjesës lindore të këtij qyteti. Militantët e grupit ekstremist Shteti Islamik, e kanë shfrytëzuar kompleksin universitar si bazë të tyre, ndërsa zyrtarët irakianë …

Më shumë

Gjermeni për RTSH: Po përmbyllim epokën e informalitetit, vendi drejt një zhvillimi të qëndrueshëm

Gjermeni për RTSH: Po përmbyllim epokën e informalitetit, vendi drejt një zhvillimi të qëndrueshëm

Ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermni, ka deklaruar se qeveria shqiptare po përpiqet të përmbylli epokën e informalitetit në Shqipëri dhe ta çojë vendin drejt një zhvillim të qëndrueshëm. Deklaratën e saj zonja Gjermeni e bëri gjatë një interviste dhënë gazetares së RTSH Jonela Sagajeva. Ministrja Gjermeni në këtë intervistë …

Më shumë

PD: Plani rregullues i Tiranës, antikushtetues dhe cënon jetën e qytetarëve

plani rregullues i tiranes, keshilli bashkiak, pd,

Plani rregullues i Tiranës miratuar me votat e shumicës së Këshillit Bashkiak, konsiderohet nga të djathtët në këtë këshill sikundër drejtues departamentesh të Partisë Demokratike, si antikushtetues dhe cënues për cilësinë e jetës së qytetarëve. Në tryezën e mbajtur për këtë plan, miratuar në fund të dhjetorit 2016-të, ekpertë të …

Më shumë