KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Turqia rihap ambasadën në Libi

Turqia rihap ambasadën në Libi

Turqia rihapi ambasadën e saj në Tripoli, në Libi, që ishte mbyllur për arsye sigurie në vitin 2014, njoftoi Ministria turke e Jashtme. “Aktivitetet e ambasadës tonë kanë rifilluar me një personel të reduktuar paraprakisht”, theksoi ministria përmes një deklarate. “Rihapja e ambasadës do t’i mundësojë Turqisë të kontribuojë në …

Më shumë

PE debati për Shqipërinë: Luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në nivele të larta

PE debati për Shqipërinë: Luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në nivele të larta

Komiteti i Jashtëm i Parlamentit Europian nisi të hënën pasdite debatin për zhvillimet në Shqipëri, Mal të Zi, Bosnje e Maqedoni, përpara votimit të draft-rezolutave specifike për këto vende, pasditen e së martës. Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein kujtoi fillimisht se raporti i tij “mbështet çeljen e negociatave të anëtarësimit …

Më shumë

Basha: Me shkarkimin e Manjanit, Rama tregoi se është peng i krimit dhe Meta peng i tij

Basha : Votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, do ta arrimë me protesta!

Kryetari i Partisë Demokratike të opozitës Lulzim Basha, deklaroi se shkarkimi i ministrit të drejtësisë Ylli Manjani, ka konfirmuar denoncimet e opozitës për kapjen e shtetit nga krimi. Në një deklaratë për mediat zoti Basha tha se Manjani ishte ndër ministrat që ka denoncuar lidhjen e qeverisë me krimin, drogën, …

Më shumë

Gjyqtarja Majlinda Andrea do të gjykohet normalisht për akuzën për korrupsion

majlinada andrea, gjyqtare, gjykohet normalisht, korrupsion

Gjyqtarja e Gjykatës së Lartë Majlinda Andrea e akuzuar për korrupsion do të vijojë procesin në gjykim normal. Pesëshja e gjyqtarëve që por shqyrtojnë këtë çështje ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar, që do të sillte automatikisht edhe veçimin e dosjes për bashkëshortin e saj. Prokuroria paraqiti nw kwtw …

Më shumë

Rama i LSI: Largimi i Manjanit, synonte normalizimin e bashkëpunimit mes dy partive

Luan Rama: Nuk e kuptoj se çfarë problemi ka zoti Ruçi me deklaratat e Metës!

Kryetari i ri i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama, deklaroi se pranimi i shkarkimit të ministrit të drejtësisë Ylli Manjanit, është bërë që të normalizohet bashkëpunimi mes dy partive. Sipas tij, marëdhënia e kryeministrit me ish ministrin ka qenë problematike, ndaj nuk do të kishte rrugë …

Më shumë