KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Kushtetuesja mbetet me 7 anëtare

Kushtetuesja mbetet me 7 anëtare

Përfundon mandati i gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Ajo ishte zgjedhur në vitin 2008 si anëtare e kësaj gjykate dhe për pasojë ka konsumuar 9 vitet e plota të mandatit në detyrë. Proçedura e zëvëndësimit sipas reformes në drejtësi i kërkon Mbledhjes së Përgjithshme të Gjyqtarëve në Gjykatën e …

Më shumë

Tahiri letër “La Republika”-s: Përgënjeshtroni shkrimin për Shqipërinë

Tahiri letër "La Republika"-s: Përgënjeshtroni shkrimin për Shqipërinë

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas një artikulli të së përditshmes italiane “La Repubblica” të Barit me titull “Terrorizmi, flamujt e ISIS-it në fshatrat e Shqipërisë. Fuçi baruti për Puglia-n”. Përmes një letre drejtuar drejtorit përgjegjës Ezio Mauro, ministri kërkon përgënjeshtrim dhe që artikuj të tillë të mos …

Më shumë

Shqipëria tërheq vemendjen në Panairin Ndërkombëtar të Shtutgartit

Ekonomi thirrje biznesit: Akreditoni produktet!

Pavioni i Shqipërisë në Panairin Ndërkombëtar të Shtugartit në Gjermani, po tërheq vizitorë të shumtë. Përmes prezantimit ata po njihen edhe më shumë me veçoritë e Shqipërisë. Për Ministren e Zhvillimit Ekonomik Milva Ekonomi, që udhëheq delegacionin shqiptar,  pjesëmarrja në këtë panair është një mundësi e mirë për të shtuar …

Më shumë