KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Itali, orteku zhduk 30 persona

Rigopiano, vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit

Të paktë 30 persona konsiderohen të humbur pasi një ortek dëbore goditi të mërkurën pas dite një hotel luksoz në Peskara të Italisë, bëjnë të ditur burime zyrtare. Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në hotelin Rigopiano në qytezën Farindola, në provincën Pescara. Sipas informacioneve hoteli kishte akomoduar 20 persona më …

Më shumë

Rusia dhe Turqia nisin ofensiva ajrore të përbashkëta kundër Shtetit Islamik

rusi, turqi, siri, sulme te perbashketa

Për herë të parë që prej nisjes së konfliktit të Sirisë, Rusia dhe Turqia kanë organizuar një ofensive ajrore të përbashkët, e cila ka patur si objektiv ekstremistët e Shtetit Islamik. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes, Sergei Rudskoi, i cili u shpreh se bashkëpunimi kishte …

Më shumë