KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Janar 2017

“Brenga ime shqiptare” Aldo Renato Terrusi promovohet në Bibliotekën Kombëtare

“Brenga ime shqiptare” Aldo Renato Terrusi promovohet në Bibliotekën Kombëtare

Një shtegtim në kërkim të origjinës dhe historisë së vet, por mbi të gjitha në kërkim të eshtrave të babait, vdekur në vitin 1952 në burgun e Burrelit. I tillë mund të përkufizohet libri “Brenga ime shqiptare” me autor italianin Aldo Renato Terrusi, promovuar në Bibliotekën Kombëtare. Brenga ime, rrëfen …

Më shumë

Tenis, eliminohet Gjokoviç

novak djokovic, gjokovic, eleminohet, kampioni eleminohet, tenis, aport

Duket si një rast klasik i “Davidit kundër Golias”, por pikërisht kështu ka ndodhur në tenis, ku numri 1, Novak Gjokoviç, është mposhtur nga tenisti që renditet i 117-ti në botë. Ka qenë pikërisht uzbeku Denis Istomin, ai që ka shkaktuar çudinë më të madhe në “Ostrelian Open”, kur pas …

Më shumë

Washington, Sessions pret Metën, “Një Amerikë më e fortë kërkon një Shqipëri të fortë”

meta-sessions

Në vijim të vizitës së tij në Washington DC, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, zoti Ilir Meta u prit në takim nga Kongresmeni Pete Sessions, Kryetari i Komisionit të Ligjeve dhe Procedurave në Kongresin Amerikan. Kongresmeni Sessions vlerësoi rëndësinë e miratimit të reformës në drejtësi. Ai nënvizoi mënyrën e miratimit të …

Më shumë