KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Gjiknuri: Sipërmarrës të Singaporit, interes për investime në Shqipëri

ministri i energjitikes, damian gjiknuri, forumi, ekonomi, investime te huaja, singapori,

Potencialet që ka Shqipëria për investime në fushën e energjisë, dhe konkretisht në hidroenergji, energji elektrike, naftë, gaz dhe në sektorin minerar, janë paraqitur nga Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri në Forumin e Tregtisë dhe Investimeve Singapor-Shqipëri. Në një prononcim për televizionin Shqiptar, Gjiknuri u shpreh se gjatë …

Më shumë

Lamtumira për kampionin e botës, Ymer Pampuri

Pampuri, peshengritje, 78 vjec, sportist, fitues i medaljes se arit, nderron jete

Ymer Pampurit i është dhënë lamtumira e fundit të enjten. Homazhet në nder të figurës së shquar të sportit shqiptar, janë bërë në ambjentet e Agjencisë së Shërbimeve të Sportit. Familjarë, miq, bashkëkohës së Pampurit, përfaqësues të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, Komitetit Olimpik Shqiptar, Federatës Shqiptare të Futbollit, sportistë …

Më shumë

Europarlamenti votoi raport mbi marrëveshjen e Stabilizim Asocimit mes Kosovës dhe BE-së

PE miraton rezolutën për Shqipërinë, me thirrjen për Reformë në Drejtësi, luftë krimit e korrupsionit, zgjedhje të lira e të ndershme

Parlamenti evropian votoi sot, në seancën e parë të drejtuar nga kryetari i ri Antonio Tajani, një raport mbi ecurinë e marrëveshjes së Stabilizim Asocimit mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Raporti i paraqitur nga eurodeputeti Adam Sejnfeld u miratua me 519 vota pro, e 83 kundër. Raporti thekson se integrimi …

Më shumë

MOTI, PROBLEMATIKAT, PARASHIKIMI

MOTI, PROBLEMATIKAT,PARASHIKIMI

Mbeten ende të bllokuara akset rrugore Peshkopi–Lurë, Qafë Thore–Theth, Kryezi–Iballë, fshatrat Turaj e Nimçe në Kukës, disa fshatra në Tropojë. Dëbora e rënë ditët e fundit ka krijuar probleme edhe në juglindje. Emergjencat civile njoftojnë se për shkak të borës, probleme ka patur edhe në furnizmin me ujë dhe energji …

Më shumë