KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Takimi Kosovë – Serbi, Mogerini: “Dua t’i falënderoj për takimin e hapur dhe shumë konstruktiv që patëm”

Takimi Kosovë - Serbi, Mogerini: “Dua t’i falënderoj për takimin e hapur dhe shumë konstruktiv që patëm"

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Federika Mogerini, deklaroi në orët e vona të së martës, se normalizimi i marrëdhënieve mes dy vendeve është esencial dhe shumë i rëndësishëm edhe për Bashkimin Evropian. Në një deklaratë për shtyp, Mogerini thekson se “presidentët Tomislav Nikoliç …

Më shumë

Operacion antidrogë në Vlorë

Operacion antidrogë në Vlorë

Policia e Vlorës njoftoi se finalizoi me sukses operacionin antidrogë të koduar “WEST”. Në fshatin Beshisht ajo ndaloi një person i cili po përgatitej të trafikonte 80 kilogram kanabis. Personi i identifikuar si Spiro Tupe, 62 vjeç, e kishte fshehur lëndën narkotike në një dhomë. Ai e kishte ndare nëpër …

Më shumë