KRYEFAQJA » 2017 » Janar (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Janar 2017

Apeli për Maqedoninë: Të formohet qeveria me qëllim kthimin e vendit në rrugën e integrimeve europiane

Hahn deklaratë publike: Shpreh shpreh keqardhje të thellë për vendimin e opozitës, por procesi demokratike duhet të vazhdojë

Komisioneri Johanes Hahn dhe tre mediatorët e Parlamentit Europian për Maqedoninë, i djathti sllovak Eduard Kukan, liberali slloven Ivo Vajgl dhe socialdemokrati gjerman Knut Fleckenstein, përmes një deklarate të përbashkët për shtyp, bënë të ditur se zgjedhjet e 11 Dhjetorit në Maqedoni “përbëjnë një hap të rëndësishëm për tejkalimin e …

Më shumë

Çmimet e referencës; Problem për biznesin

dogana-tirane, drejtoresha e doganes, brunilda, cmimet, ndryshim i metodes llogaritese, ekonomi

Në një forum biznesi të organizuar nga dhoma amerikane e tregëtisë me drejtorinë e përgjithshme të doganave, sipërmarrësit ngriten si shqetësim aplikimin e çmimit të referencës dhe procesin e skanimit në dogana. Nëse për çmimet e referencës administrata doganore u angazhua të ndryshojë metodën e llogaritjes, për vonesat në procesin …

Më shumë

Dobrushi: Fondacioni “Soros” pjesë e ekspertizës për Reformën në Drejtësi

Dobrushi: Fondacioni "Sorros" pjesë e ekspertizës për Reformën në Drejtësi

Drejtori ekzekutiv i Fondacionit “Soros” në Shqipëri Andi Dobrushi, deklaroi të mërkurën në Tiranë se kjo organizatë është ftuar nga Parlamenti i Shqipërisë për të qënë pjesë e ekspertizës gjatë hartimit të ligjeve për Reformën në Drejtësi. Zoti Dobrushi deklaroi se spekullimet që janë bërë në media apo segmente të …

Më shumë

Koçijançiç; Jo deklarata publike pas takimit Kosovë-Serbi

BE keqardhje për moslejimin e vizitës së Vuçiçit në Banjë

Zëdhënësja e shefes për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka reaguar kundër deklarimeve publike që janë dhënë pas takimit të mbrëmshëm. Sipas një deklarate me shkrim, Maja Kocijançic ka thënë se gjatë takimit të presidentëve dhe kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, është rene dakord që të mos bëhen …

Më shumë