KRYEFAQJA » 2016 (Faqe 664)

Arkiva Vjetore: 2016

Policia: 50 arrestime në 24 orë

Policia: 50 arrestime në 24 orë

Policia e Shtetit njoftoi se ka arrestuar 50 persona gjatë 24-orëvë të fundit për vepra të ndryshme penale. Arrestimet jane kryer në Tiranë, Lezhë, Gjirokastër, Elbasan e Korçë, Fier, Vlorë, Berat, Durrës,  Shkodër, Kukës, Dibër e Rinas. Sipas njoftimit, 15 prej të arrestuarve ishin shpallur në kërkim, 11 persona për …

Më shumë

Meta pret Lu

Letra e Llallës, ambasadori i SHBA takon kreun e shtetit

Kryetari i parlamentit shqiptar Ilir Meta ka pritur në një takim ambasadorin amerikan në Tiranë Donald Lu. Takimi ka zgjatur tre orë dhe në përfundim ambasadori Lu nuk u prononcua për mediat. Ende nuk ka njoftime, por mendohet se në fokus të takimit të ketë qënë ecuria e procesit të …

Më shumë