KRYEFAQJA » 2016 (Faqe 660)

Arkiva Vjetore: 2016

Elon Musk: Apple po punon për të bërë një makine elektrike.

Elon Musk: Apple po punon për të bërë një makine elektrike.

Shefi i Teslas, Elon Musk ka thënë se është “një sekret i hapur” që Apple është duke ndërtuar një makinë elektrike. Ai gjithashtu ka parashikuar se makinat që vozisin vetë, pa shofer, do të bëhen shumë shpejt një “anakronizëm i çuditshëm”. Këto komentë, Musk I bëri gjatë një interviste ekskluzive …

Më shumë

Pakistan: 14 të vdekur në një atentat

Pakistan: 14 të vdekur në një atentat

Katërmbëdhjetë pesona kanë vdekur dhe 10 janë plagosur sot në Pakistan gjatë një shpërthimi të fuqishëm që ndodhi pranë një qendre për vaksinime kundër poliomelitit në Kueta, kryeqendër e provincës Balukistan. Tre të plagosur janë në gjendje të rëndë, njoftojnë mediat. Ministri i Brendshëm i Balukistanit, Mir Sarfaraz Bugti, tha …

Më shumë

Rama parlajmëron doganat

Rama parlajmëron doganat

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar punonjësve të doganave të rritin performancën në punë, pasi në të kundërt do të merren masa, bëjnë të ditur burime mediatike. Paralajmërimet e tij zoti Rama i bëri gjatë analizës së vitit 2015 dhe parashikimeve për vitin 2016. Doganat shqiptare mbeten një sektor delikat …

Më shumë

Erdogan: Ngjarja e Stambolit vepër e një atentatori vetvrasës me origjinë siriane

Erdogan: "Po"-ja në referndum, përgjigjia më e mirë, për Evropën “fashiste dhe mizore”

Presidenti turk Recep Taip Erdogan, e konsideroi ngjarjen e ndodhur të martën në Stamboll, ku 10 persona humbën jetën dhe 15 u plagosën si vepër të një atentatori vetëvrasës. “E dënoj me forcë aktin terrorist në lagjen “Sulltanahmet” të Stambollit, sulm ky i ndërmarrë sipas të dhënave tona nga një …

Më shumë