KRYEFAQJA » 2016 (Faqe 650)

Arkiva Vjetore: 2016

SAS bën ulje të detyruar

SAS bën ulje të detyruar

Një avion i kompanisë ”Scandinavian Airlines” (SAS), që po udhëtonte në linjën Londrën – Stokholm, ka kryer një ndalesë të detyruar në Goteborg pas një kërcënim për bombë, njoftuan të premten burime policore vendase. “Rreth 72 pasagjerë që ndodheshin në bordin e avionit, ku përfshihej edhe ekuipazhi u evakuan. Ky …

Më shumë

Masakër në Mogadishu

Masakër në Mogadishu

Të paktën 19 persona gjetën vdekjen gjatë një sulmi me bomba dhe armë zjarri në një restorant të popullarizuar në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. 5 militantë të armatosur hynë në restorant gjatë natës dhe hodhën dy bomba, kurse më pas shkëmbyen zjarr me forcat e sigurisë. Vranë së paku 19 …

Më shumë