KRYEFAQJA » 2016 (Faqe 60)

Arkiva Vjetore: 2016

Fleckenstein për TVSH: “Vettingu i vetmi kusht për integrimin”

Nuk janë 7 prioritete por vetëm një kusht për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. I këtij qëndrimi është edhe raportuesi për Shqipërinë Fleckenstein i cili në një intervistë për TVSH vlerësoi ecurinë e Shqipërisë në rrugën Europiane. “Besoj se është shumë e qartë, dhe e dëgjuat edhe nga Kancelarja …

Më shumë

Australi: Shkencëtarët në alarm për vdekjen më të madhe të koraleve në brezin e madh koralor të paqësorit

Shkencëtarët australianë kanë vënë alarmin për vdekjen më të madhe të koraleve të regjistruar ndonjëherë në brezin e madh koralor të paqësorit. Qendra për Kërkimin e Koraleve në Australi tha se zona e prekur më rëndë është një brez 700-kilometërsh në veri. Specialistët e mjedisit thonë se, falë mbrojtjes dhe …

Më shumë