KRYEFAQJA » 2016 (Faqe 30)

Arkiva Vjetore: 2016

Barazon Kukësi fiton Skënderbeu, barazohen me pikë

Barazon Kukësi fiton Skënderbeu, barazohen me pikë

JAVA 16   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 14.12.2016 Laç 14:00 Laçi – Vllaznia 1 – 0 Aquino 43′ 14.12.2016 Tiranë 14:00 Korabi – Kukësi 1 – 1 Gavazaj 45′ (1-0), Lushtaku 47′ (1-1) 14.12.2016 Gjirokastër 14:00 Luftëtari – Teuta 1 – 0 Bregu 69′ 14.12.2016 Vlorë 17:00 * Flamurtari – Partizani 1 – 1 Batha 13′ (0-1), Alvesh 65′ (1-1) …

Më shumë

Festivali i 55-të i Këngës në RTSH: Vazhdojnë provat, përzgjidhen prezantuesit

Pas dy netë prezantimi spektakolar të 24 këngëve të reja në Festivalin e 55-të të këngës në RTSH, të enjten në mbrëmje janë shpallur këngët finaliste. Për herë të parë përzgjedhja e finalistëve është bërë veç votimit të jurisë edhe nga votimi i publikut. Këngëtarët finalistë janë: 1. Lindita Halimi 2. Yll Limani 3. Flaka Krelani 4. Genc Salihu 5. Naim Bunjaku (Xuxi) 6. Lorela 7. Grupi Lynx 8. Rezarta Smaja 9. Agnesa Cavolli dhe Fabiola Agalliu 10. Edea Demaliaj 11. Franc Koruni 12. Dilan Reka 13. Orges Toce 14. Xhesika Polo Nata e tretë dhe finale sipas organizatorëve të Fest '55, do të rezervojë surpriza të këndshme për publikun shqiptar.

Vazhdojnë përgatitjet për Festivalin e 55-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, i cili do të mbahet në datat 21, 22 dhe 23 dhjetor në Pallatin e Kongreseve. Këngëtarët konkurrentë çdo ditë vijojnë provat me Orkestrën Simfonike të Radiotelevizionit Shqiptar. Si për çdo vit, festivali do të jetë live, ndaj …

Më shumë

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Surprizon Kashima Antlers që shkon në finalen e Botërorit të Klubeve, pasi ka mundur në gjysmëfinalen e parë skuadrën kolumbiane, kampione e Amerikës së Jugut Atletiko Nacional me rezultatin 3-0. Tani, Kashima, do të presë fituesen e gjysmëfinales së dytë ndërmjet Realit të Madridit dhe Amerika. Kashima është skuadra e …

Më shumë

“FALEMINDERIT PËR MUZIKËN” – tribut ndaj kompozitorëve të filmit shqip

Orkestra Simfonike e RTSH mbyll stinën koncertore

FALEMINDERIT PËR MUZIKËN nuk ka qënë thjesht një spektakël muzikor interpretuar nga orkestra Simfonike e RTSH por një moment reflektimi dhe falenderimi për dhjetëra kompozitorët shqiptare që filmit i kanë dhuruar gjuhën universale muzikën. Mirënjohje për ata që i kanë dhënë ngjyra dhe emocione ndër vite me kolonat zanore të …

Më shumë