KRYEFAQJA » 2016 (Faqe 3)

Arkiva Vjetore: 2016

Këshilli Bashkiaki Tiranës, miratohet Plani Urbanistik, por opozita voton kundër

Këshilli Bashkiaki Tiranës, miratohet Plani Urbanistik, por opozita voton kundër

Këshlli Bashkiak i Tiranës ka miratuar Planin Urbanistik të kryeqytetit. Votat pro i kanë dhënë vetëm deputetët e maxhorancës, ndërsa ata të opozitës votuan kundër. Kryebashkiaku Erion Veliaj tha se ky plan është kushtetuta e 15-20 viteve të ardhshme. Sipas tij plani i ri mban parasysh, krijimin e hapsirave publike, …

Më shumë

Rama : Zgjidhja me CEZ spektakolare

rama, cez, qeveria ceke, koncension, arbitrazh, deshmi

“Procesi ka qënë spektakolar, dhe zgjidhja ka qënë spektakolare”. Këtë vlerësim ndau kryeministri Edi Rama nën petkun e dëshmitarit në komisionin hetimor të demokratëve për zgjidhjen me mirëkuptim të marrëveshjes me çekët e CEZ në 2014. I bindur se zgjidhja miqësore e shpëtoi vendin nga nje kolaps energjitik, kryeministri ndau edhe …

Më shumë

Rama firmos shkarkimin e Rroshit

Shkeli ligjin e dekrimnalizimit, Roshi paditet në gjykatë

Qeveria shqiptare ka shkarkuar të enjten nga detyra kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi. Vendimi që mban firmën e kryeministrit Edi Rama është marrë pak pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi unanimisht që Rroshit t’i hiqej mandati. Ish kreu i Bashkisë së Kavajës gjatë plotësimit të deklarimeve në kuadër …

Më shumë

Qendra e re Kombëtare e Kulturës për Fëmijët hap sot dyert

Qendra e re Kombëtare e Kulturës për Fëmijët çel sot dyert

Nga qendra Kombëtare Kulturore e Fëmijëve, një investim i qeverisë Shqiptare, kryeministri Edi Rama, premtoi krijimin e një rrjeti të tillë në të gjithë vendin,për të krijuar mundësi argëtimi dhe pasurimi shpirtëror për fëmijët. “Kjo mundësi e re që u krijohet fëmijëve ktu në Tiranë bëjnë të mundur edhe në …

Më shumë