KRYEFAQJA » 2016 (Faqe 19)

Arkiva Vjetore: 2016

RTSH: Starton sonte edicioni i 55-të i Festivalit të Këngës

Një mbrëmje e shënuar do të jetë sonte. Radiotelevizioni Shqiptar starton edicionin e 55-të të Festivalit të Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar, kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës së lehtë shqiptare. Orë pas ore, minutë pas minuti, gongu pritet të bjerë për 24 konkurrentët e festivalit traditë, për surprizat e përgatitura …

Më shumë

Forumi gruas socialiste propozon ndryshime ligjore për kuotat gjinore

Gratë kërkojnë që ligji të parashikoje kuota të barabarta me burrat që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një tryezë të rrumbullakët, kryetarja e gruas socialiste Olta Xhaçka dhe nënkryetarja e kuvendit Valentina Leskaj,u shprehen se ky nuk ëshshtë një favor, por një detyrim, që të gjejnë përfaqësim dinjitoz edhe …

Më shumë