KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Tiranë, grabitet një kazino

Ndalohet një vjedhës kazinosh

Një kazino është grabitur mëngjesin e së mërkurës në Tiranë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 4.30 të mëngjesit në një kazino që gjendet në rrugën e “Elbasanit”. Gjithnjë sipas policisë dy persona të armatosur kanë hyrë brenda në kazino dhe kanë marrë duke kërcënuar rreth 200.000 lekë. Mendohet …

Më shumë

Zharrëz, ndërpriten injektimet në puse dhe greva e banorëve

Qeveria vendos dëmshpërblimin 100 përqind për Zharrëzën

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, ka urdhëruar më 26 dhjetor ndalimin e menjëhershëm të injektimit të ujit teknologjik në puset e lokalizuara përreth fshatit Zharrës, njoftoi të martën zëdhënësja e kësaj ministrie. Sipas saj aktualisht janë ndaluar plotësisht operacionet e injektimit në këto puse. Ndërkaq kryeministri Edi Rama, …

Më shumë

“Faleminderit për muzikën”, mbrëmje gala kushtuar muzikës së kinemasë shqiptare

faleminderit per muziken, rtsh, ndiq, live, 1 janar, 10 kompozitore

Për herë të parë, Radio Televizioni Shqiptar në bashkëpunim me orkestrën e RTSH, Arkivin Qëndror të Filmit dhe Qëndrën Kombëtare të Kinematografisë, po organizon një mbrëmje Gala, kushtuar një pjese thuajse të harruar të fondit të artë të muzikës shqiptare, siç është kolona zanore e filmit shqip. Qëllimi është jo …

Më shumë