KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Basha: Rama-10 milion euro për luks: Rama: Shprehje ekstreme e vulgaritetit

Rama thirrje Bashës: Dialogojmë pa kushte!

Një tjetër përplasje është regjistruar të mërkurën mes dy figurave kryesore të politikës shqiptare, kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD në opozitë Lulzim Basha. Arena saj është bërë rrjeti social Fejsbuk. Fillimisht ka qenë zoti Basha i cili nëpërmjet një mesazhi akuzoi zotin Rama se do të harxhojë gjatë …

Më shumë

Evakuohet kulla “Trump”

Evakuohet kulla "Trump"

Forcat e policisë dhe zjarrfikësit në Nju Jork u thirrën me urgjencë në kullën “Trump” ku, njerëzit u evakuan të alarmuar pas gjetjes së një pakoje të dyshimte në hollin e ndërtesës. Incidenti ndodhi në kohën kur rrugët aty pranë ishin të mbushura nga turma personash që lëvizin për festa. …

Më shumë

Pritet armëpushim në Siri

turqi, rusi, siri, armepushim, arme, bota

Turqia dhe Rusia kanë arritur një marrëveshje armëpushimi për Sirinë, e cila sipas palëve përbën edhe hapin e parë për gjetjen e zgjidhjes së konfliktit. Lajmi është komunikuar fillimisht nga media shtetërore turke, ndërkohë që pritet hyrja e tij në fuqi mesnatën e sotme. Plani synon që të zgjerojë përpjekjet …

Më shumë

Indi; Treni del nga shinat

indi, shina, tren, hekurudhe, indiane, bota

Një tren pasagjerësh ka dalë nga shinat në pjesën veriore të shtetit Utar Pradesh të Indisë ku kanë vdekur dy persona dhe duke shkkatuar kaos ne zonat perreth. Inspektori i Përgjithshëm i Policisë tha se 43 persona të tjerë u plagosen në aksidentin pranë Kanpur. Shkaku i aksidentit nuk është …

Më shumë