KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 55)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Anti-Mafia e Leçes, zbarkon në Tiranë, ja cilët drejtojnë trafikun e drogës në Shqipëri

Trafiku i kanabisit drejt Italisë dhe pastrimi i parave duket se do të sjellë arrestime të reja në kupolën e lartë të policisë së shtetit. Kataldo Motta, Prokurori i antimafias së Leçes deklaroi se me Prokurororinë e Përgjitshme Shqiptare janë duke hetuar çështje të përbashkëta. I shoqëruar edhe nga kryeprokurori …

Më shumë

Putin mban sot fjalimin vjetor

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka nisur fjalimin e tij vjetor në një sesion të përbashkët të parlamentit dhe qeverisë në Kremlin, dukë folur për ekonominë, çështjet sociale dhe politikën e brendshme. Putin tha se Rusia është e gatshme të tejkalojë vështirësitë dhe problemet me të cilat ballafaqohet, duke shtuar …

Më shumë

Ministria e mjedisit, paketë për amendimin e kodit penal për krimet mjedisore

ministria-e-mjedisit

1 deri në 15 vite burg për personat apo subjektet që shkatërrojnë monumentet mjedisore si dhe ata që shkaktojnë ndotje apo fatkeqësi mjedisore parashikohen në paketën e amendimeve të kodit penal që ministria e mjedisit ka përgatitur për t’i dorëzuar brenda këtij viti ministrisë së drejtësisë. Në një tryezë të …

Më shumë

“Monger” baleti i rekordeve

baleti monger, tkob, rikthehet, tel aviv

“Monger”, një prej pjesëve koreografike me një rekord vëniesh skenike në Izrael dhe Amerike, rikthehet në skenën shqiptare. Këtë fundjave “Monger” vjen në trupat dhe energjinë e balerinëve shqiptarë Alisa Gjoni, Rovena Shqevi, Ledia Sulaj, Dion Gjinika, Julind Dervishi, Besi Skura, Anxhelo Muçollari, Erald Zela. “Monger” një balet nga koreografi …

Më shumë

Renzi rrezikon të humbasë referendumin

Shpresat e kryeministrit italian Mateo Renzi për të fituar referendumin për reformat kushtetuese po pakësohen shpejt, ndërsa votuesit e pavendosur po zgjedhin që të kundërshtojnë planet e tij. Të paktën kështu sugjerojnë sondazhet e fundit, megjithëse kushdo mund të vendosë vetë për besueshmërinë e tyre, duke parë dështimet e parashikimeve …

Më shumë