KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

IKMT, shembja e mureve rrethuese sjell përplasje të pronarëve me forcat e policisë.

ikmt, rruga faik konica, tirane, shembje, mur pa leje, perplasje me policine,

Zbatimi i një urdhri nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit për shembjen e mureve rrethuese të 6 banesave në kryeqytet ka sjellë përplasje të pronarëve me forcat e policisë. Banorët duke kundërshtuar shembjen e shtëpive dhe mureve kanë gjuajtur me gurë në drejtim të uniformave blu, çka ka sjellë …

Më shumë

Familja Obama ndez dritat e Krishtlindjeve

familja obama, ndez, dritat e krishtlindjeve

Familja Obama ndezi për herë të fundit dritat e Krishtlindjeve në Shtëpinë e Bardhë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Presidenti Obama bashkëshortja Michelle, vajza Sasha dhe aktorja Eva Longoria ndezën së bashku dritat e pemës së Krishtlindjeve. “Gëzuar festat të gjithëve ju, Eva Longoria, faleminderit për mikpritjen e mrekullueshme. Gëzuar …

Më shumë

Administrata doganore, angazhime në luftën kundër tregtisë së paligjshme të produkteve të duhanit

filip morris, shqiperi, lufta kunder informalitetit, duhan, kompani, dogana, lajme ekonomi

Përmes një marrëveshjeje mirëkuptimi, të nënshkruar sot me drejtorinë e përgjithshme të doganave, Kompania e duhanit Filip Morris u angazhua të ndihmojë administratën doganore në luftën kundër tregtisë së paligjshme të produkteve të duhanit, një praktike kjo të cilën drejtoresha e doganave, Belinda Ikonomi, u bëri thirrje të gjithë operatorëve …

Më shumë

Tirana dhe Partizani ndajnë nga një pikë

Humbet Vllaznia në shtëpi, Kukësi rimerr kryesimin +2

JAVA 13   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 30.11.2016 Gjirokastër 14:00 Luftëtari – Skënderbeu 0 – 0 30.11.2016 Kukës 14:00 Kukësi – Laçi 2 – 0 Dvornekoviç 33′, Emini 65′ 30.11.2016 Shkodër 17:00 Vllaznia – Korabi 3 – 0 Shtubina 23′, Bardulla 78′, Tafili 90’+1′ 30.11.2016 Durrës 17:00 Teuta – Flamurtari 1 – 2 Ribaj 39′ (1-0), Galica 70′ (1-1), Telushi 81′ (1-2) 01.12.2016 …

Më shumë

Shapekoense fiton Kupën Amerikanojugore

Shapekoense fiton Kupën Amerikanojugore

Mungon vetëm zyrtarizimi, por vendimi tashmë është marrë: Kupa Amerikanojugore (e barazvlefshme me Ligën e Europës) do t’i jepet Shapekoenses, ashtu siç ka kërkuar Atletiko Nacional (Kolumbi), që ka përfshirë federatën amerikanojugore të futbollit, CONMEBOL. Por, kupa do të jepet zyrtarisht, njofton Globoesporte, vetëm pas 21 dhjetorit, pas mbledhjes së …

Më shumë

PUNIMET NË PAZARIN E GJIROKASTRËS NXJERRIN ELEMENTË TË RINJ

punimet, pazari gjirokaster, elemente te rinj, jorgo xuhao

Punimet për restaurimin e pazarit karaktersitik të Gjirokastrës kanë nxjerrë elementë te rinj. Gjatë realzimit të këtij investimi në një godinë të rënuar janë evidentuar katet e nëndheshme me sterën e ujit dhe kanalizimet për të cilat është kërkuar ndërhyrje në projekt, ndërkohë gjatë pastrimit të ambienteve të ish klubit …

Më shumë

Shqipëria do ti kërkojë Italisë të rishikojë ligjin për “Call Center”.

Shqipëria do ti kërkojë Italisë të rishikojë ligjin për “Call Center”. Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Milva Ikonomi bashkë me Ministrin e Punës, Blendi Klosi, mblodhën në një takim përfaqësues të biznesit “Call Center” që operojnë në Shqipëri, për të listuar kërkesat e tyre përkundër autoriteteve italiane, që janë në procedurë …

Më shumë