KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 52)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Problemi i Call Center-ave, Shqipëria dhe Italia do të ngrenë një grup të përbashkët

Shqipëria dhe Italia do të ngrenë një grup të përbashkët për problemin e Call Center-ave. Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, që është takuar në Romë me homologun Xhentiloni, ka bërë të ditur se kanë biseduar për te gjetur zgjidhje duke rënë dakort të ngrenë një grup të përbashkët pune. “Zhvilluam …

Më shumë

Borisov refuzon të formojë qeveri të re. Bullgaria drejt zgjedhjeve të parakohshme

Kryeministri i dorëhequr bullgar, Bojko Borisov tha se ka refuzuar te formoje një qeveri të re duke i hapur rrugën zgjedhjeve legjislative të parakohshme në pranverë. Drejtuesi i qendrës së djathtë, i cili paraqiti dorëheqjen pas një dështimi të kandidates së tij në zgjedhjet presidenciale të 13 nëntorit, theksoi se …

Më shumë

Basha: “Gjendja e rëndë e vendit kërkon ti prijmë ndryshimit, jo ta presim atë.”

lulzim basha, delvine, te rrezojme qeverine, me vote, qytetaret

Në takimin me demokratë të Delvines, Kryedemokrati Lulzim Basha e konsideroi dramatik realitetin shqiptar. Basha tha se qytetarët janë braktisur nga qeveria e cila jeton në botën e saj të luksit përkundrejt gjëndjes së mjerueshme ekonomike sociale të vendit. “Ka ardhur ora e ndryshimit të madh. Bej apel për krijimin e …

Më shumë

Bushaj: Buxheti i shendetësisë, i pamjaftueshëm për disa shërbime.

spitali, buxheti, shoqata diabetikeve, gjovalin bushi

Buxheti i shëndetësisë ndonëse konsiderohet si financimi më i madh në këtë sektor në këto 25 vite, rezulton të jetë i pamjaftueshëm për disa shërbime. Sipas Drejtorit të spitalit të Traumës, Gjovalin Bushaj, që financiarisht varet nga Ministria e Mbrojtjes, pavarësisht futjes së financimit madhor të protezave ortopedike me 1,8 …

Më shumë