KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Itali, Referendumi: Fiton JO, kryeministri jep dorëheqjen

Itali, Referendumi: Fiton JO, kryeministri jep dorëheqjen

Shumica e italianëve u thanë “Jo” reformave kushtetuese të propozuara nga kryeministri Matteo Renzi, të cilat parashikonin forcimin e kompetencave të kryeministrit dhe, sipas përkrahësve, do t’i sillnin Italisë qëndrueshmëri politike dhe ekonomike. Duke iu drejtuar vendit pas referendumit, kryeminstri paraqiti vendimin për dorëheqje duke thënë: Mbaj gjithë përgjegjësinë për …

Më shumë

Kategoria e Parë: Kamza akoma pa humbje, mund Besën në Kavajë

Kategoria e Parë: Kamza akoma pa humbje, mund Besën në Kavajë

JAVA 11   GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 02.12.2016 14:00 * Tërbuni – Beslidhja 0 – 2 03.12.2016 14:00 Shënkolli – Burreli 1 – 0 03.12.2016 14:00 Adriatiku – Iliria 1 – 0 03.12.2016 14:00 Erzeni – Kastrioti 3 – 1 04.12.2016 14:00 * Besa – Kamza 0 – 2 * Në TVSH NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË …

Më shumë

Muzeu kombetar “Marubi” kandidat për “EMYA 2017”

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” në qytetin e Shkodrës është një nga muzetë e përzgjedhur për çmimin “Muzeu më i mirë i vitit në Evropë”. European Museum Year Award (EMYA) është një ndër çmimet evropiane më prestigjoze për muzetë që kontribuojnë në tërheqjen e audiencës duke i dhënë vizitorëve një atmosferë …

Më shumë