KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Putin; Armëpushimi

Rusi, Putin kryeson në zgjedhjet presidenciale

Grupet e qeverisë dhe rebelëve sirianë kanë rënë dakord për një armëpushim si dhe për të rifilluar bisedimet e paqes, ka njoftuar zyrtarisht sot Presidenti rus Vladimir Putin. Armëpushimi pritet të hyjë në fuqi mesnatën e sotme. “Marrëveshja që ne kemi arritur është shumë e brishtë, sic mund ta kuptojmë …

Më shumë

Kapja e drogës në Australi

australia, droge, sekuestrohet, 1 ton, kokaine, bota

Policia australiane ka arrestuar 15 persona gjatë ditës së Krishtlindjeve me akuzën e transportit të lëndëve narkotike. Sipas deklaratës së policisë, në aksionin  e zhvilluar më 25 dhjetor, është bërë i mundur sekuestrimi i 500 kilogramëve kokainë që vinte nga Kili si dhe arrestimi i 15 personave që ishin të …

Më shumë

Biseda telefonike Obama-Trump

trump, obama, telefonate, komunikojne, pasardhesi, bota

Presidenti amerikan, Barack Obama, i telefonoi pasardhësit të tij, presidentit të zgjedhur Donald Trump. Biseda u përqendrua tek domosdoshmëria për të vazhduar tranzicionin e pushtetit pa probleme dhe në mënyrë efikase. Ndërsa nuk ka shumë detaje për bisedë, Shtëpia e Bardhë theksoi se Obama dhe Trump u zotuan se do …

Më shumë