KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Nishani-Gauck: E dënoj me forcën më të madhe këtë akt çnjerëzor!

Nishani-Gauck: E dënoj me forcën më të madhe këtë akt çnjerëzor!

Presidenti Bujar Nishani e ka konsideruar ngjarjen e të hënës në mbrëmje në Berlin, si një akt terrorist dhe çnjerëzor. Në një mesazh dërguar presidentit gjerman Joachim Gauck, zoti Nishani ju shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve dhe të dashurve të viktimave, ndërsa të lënduarve ju uroi shërim të shpejtë …

Më shumë

Erdogan: “Atentati është një provokim për prishjen e marrëdhënieve turko-ruse”

Erdogan: Evropa është e sëmurë, Evropa po shembet!

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan e “dënoi me urrejtje” sikurse u shpreh atentatin në Ankara ku humbi jetën ambasadori rus Karlov. “Atentati është një provokim për prishjen e marrëdhënieve turko-ruse” citon TRT në Shqip, presidentin Erdoan nga një deklaratë e drejtëpërdrejtë e tij. Presidenti Erdoan u shpreh se marrëdhëniet me Rusinë …

Më shumë

Putin: Vrasja e Karlov një provokim për marrëdhëniet ruso-turke dhe prishjen e paqes në Siri

Presidenti rus tha se kishte zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij turk, presidenti Rexhep Taip Erdogan. "Zyrtarët rusë dhe turq do të bashkëpunojnë".

Presidenti rus Vladimir Putin ka reaguar pas vrasjes në atentat të ambasadorit rus në Ankara. “Sulmi fatal ndaj ambasadorit rus në Turqi është padyshim një provokim për të lëkundur marrëdhëniet ruso-turke dhe prishjen e procesit të paqes në Siri, të siguruar nga Rusia, Turqia, Irani dhe shtetet e tjera në …

Më shumë