KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Rama, konferenca e fundit për shtyp

edi rama, konferenca e fundit, per shtyp, gazetaret, rtsh,

1 miliard Euro do të injektohen në ekonominë e vendit gjatë vitit 2017. Kryeministri Edi Rama, nga konferenca e fundit për shtyp për këtë vit, e cilësoi si fondin më të madh të akorduar ndonjëherë në ekonominë shqiptare,me fokus të posaçëm në infrastrukturën rrugore, atë shëndetësore dhe shkollore. “Programi i madh …

Më shumë

Elbasan: Mbrëmje festive, nderohen Sejdini dhe Sadiku

Elbasan: Mbrëmje festive, nderohen Sejdini dhe Sadiku

Qendra e Artit të Bashkisë Elbasan përmbylli aktivitetet në një mbrëmje festive nderimi, në teatrin “Skampa”. Pjesë nga kompozitorët më të shquar shqiptarë dhe botërorë erdhën nën interpretimin e orkëstrës filarmonike të Elbasanit në bashkëpunim me orkestrën e Radiotelevizionit Shqiptar nën drejtimin e Jetmir Barbullushit. Në këtë mbrëmje bashkia ndau …

Më shumë

Shembet miniera në Indi

miniera, shembet, te vdekur, bota

Të paktën 7 punëtorë kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë bllokuar kur në një minierë qymyri në shtetin lindor të Xharkandit ne Indi pati rrëshkitje toke. Miniera pësoi rrëshkitje toke qe mbrëmë, por operacionet e shpëtimit mundën të fillonin vetëm sot për shkak të smogut të rëndë në zonë …

Më shumë

Rusia për ShBA-në

rusi, shba, bota

Rusia premtoi se do të reagojë ashpër ndaj dëbimit të 35 diplomatëve të saj nga Uashingtoni, ndërsa vijon më tej përballja e hidhur për ndërhyrjen e dyshuar ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane. Dimitri Peskov, zëdhënësi i Kremlinit tha se Rusia do të përgjigjet në mënyrë reciproke duke i shkaktuar të …

Më shumë

Siri; Armëpushimi

siri, armepushim, bota

Armëpushimi i ri mbarëkombëtar mes forcave qeveritare dhe grupeve rebele në Siri po mban, pavarësisht përplasjeve të izoluara që u raportuan pas hyrjes së tij në fuqi mesnatën e së enjtes. Marrëveshja e arritur me ndërmjetësimin e Rusisë dhe të Turqisë përfshin një sërë grupesh të armatosura opozitare, por jo …

Më shumë