KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Shënim

Shënim

Ditët e fundit në disa portale on line dhe në ndonjë media tjetër tradicionale, janë përhapur lajme bazuar mbi disa mesazhe anonime telefonike, sikur punonjësve të RTSH iu është kushtëzuar shpërblimi i fundvitit me pjesëmarrjen në netët e Festivalit të Këngës në Radiotelevizion. Duke shprehur indinjatën, RTSH i konsideron të …

Më shumë

Erdogan: Të çojmë shkëmbimet mes dy vendeve në 1 miliardë dollarë

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdoğan, e ka konsideruar Shqipërinë, si “vend kyç për stabilitetin dhe paqen në Ballkan”. Këtë deklaratë ai e ka bërë gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin shqiptar Bujar Nishani, i cili po viziton Ankaranë. Sipas njoftimeve në takimet kokë më kokë dhe ato …

Më shumë

Nis Fest ’55

Nis Fest '55

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë ka nisur nata e parë e Edicionit të 55-të të Festivalit të Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar, i konsideruar prej vitesh si një nga ngjarjet më të rëndësishme të muzikës së lehtë shqiptare. Në këtë natë publikut ju paraqitën 12 këngët më të reja të …

Më shumë